Październik 24 2020 02:12:41
Nawigacja
Tygodzień Aktywności EuCW QRS Week
Jak informuje nasz Skarbnik, Mirek SN9MT:

Za ponad 2 tygodnie odbędzie się tydzień aktywności QRS.
Aktywność jest organizowana przez EuCW. Sprawdzałem poprzednie lata i albo przeoczyłem albo przez 17 lat ani jedna stacja z SP nie nadesłała swojego logu z tej aktywności. Wiem, że są w naszym Oddziale i pewnie w klubach Koledzy, którzy kiedyś pracowali CW a teraz boją się wrócić, bo ich umiejętności są nieco "zardzewiałe". Jest to doskonała okazja do spróbowania czy jeszcze potrafię, czy dam radę jednocześnie bez obawy, że operator z drugiej strony zaskoczy nas 25 czy nawet 20 grupami. Wiem też, że Mikołowski Klub prowadzi kurs telegrafii. Może to dobry pomysł, żeby koledzy którzy w tym kursie uczestniczą wyszli w eter?
Z drugiej strony wiem też, że mamy w naszym Oddziale doskonałych i doświadczonych telegrafistów. Może i Oni kosztem swoich nerwów wzięliby udział w tym wydarzeniu, spowolnili swoje keyery i nadgarstki i dali szansę młodym stażem i doświadczeniem operatorom na spróbowanie jak smakuje CW w eterze.
Inną sprawą jest, że jestem zdziwiony tym, że kraj z tak dużą liczbą krótkofalowców nie uczestniczy w takim społecznym i moim zdaniem ważnym wydarzeniu.

Bardzo chciałbym zobaczyć w Podsumowaniu aktywności za 2019 rok kilka znaków z SP.


Link do strony z regulaminem przetłumaczonym przez Mirka znaleźć można TUTAJ.


Koleżanki i Koledzy ! Nie dajmy się długo namawiać !
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
40,796 unikalne wizyty